Zajímá tě jak žít se svým chlupatým štěstím v co největší shodě? 

Pak jsi tu správně - vítej. 

KDO JSEM

  • Těžko popsat kdo vlastně jsem - kdysi dávno učitelka, potom manažerka, 30 roků chovatelka a na této cestě jsem skončila jako "psí učitelka".  Pro mne to znamená učit lidi vychovávat psa, rozumět mu, komunikovat s ním a především to dělat s láskou a důvěrou v sebe a ve svého čtyřnohého přítele. Výchova psa je pro mne alfou a omegou, a v ní dominuje komunikace člověk-pes a vzájemný vztah. Potom už je totiž ostatní hračka.  
  • Zajímá tě jak žít se svým chlupatým štěstím v  co největší shodě? Pak jsi tu správně.  
  • Common sense - ZDRAVÝ ROZUM - nejúčinnější věc při výchově psa.

Vítej na Erefu - Lída

CO UMÍM 


Jak nazvat to co umím?

- učitel výchovy psů - obor, který umím, který mne baví. Slovo učitel je na místě - pokud má pes poslouchat, musí nám rozumět. Když mám psa naučit něco nového, musím mu rozumět. Učení komunikace je základ dobré výchovy.

- instruktor výchovy štěňat a psů - první školičku jsem organizovala s Radkem v roce 1996. Od té doby mám za sebou mnoho spokojených týmů - pes a člověk. Společné akce jsou nejen učením, ale i sebepoznáním. A to velmi zrychluje cestu k výsledku.

- konzultant chování psů - důležité pro mne je PROČ a teprve potom JAK . Bez pochopení PROČ nelze najít správnou cestu ke správné cestě.

- konzultant výběru plemen - 15 roků jsme se zabývali prací pro chovatelské kluby - a dnes vím, že každé plemeno má svoji "povahu" člověka, prostě pes a jeho člověk musí tvořit tým.

- konzultant chovu psů - odchov štěňat byl pro mne vždy "odměnou", štěstím a nejvyšší metou

- autor 3 publikací o psech a nespočetné množství článků